Ga terug
+ servings

Caprese dip met Franse twist

Een dip gebaseerd op het beroemde Italiaanse gerecht: Salade caprese! De mozzarella, tomaat en basilicum krijgen dit keer het gezelschap van een Frans roomkaasje.
No ratings yet
Gang Borrelhapje
Keuken Frans, Italiaans
Porties 6

Ingrediënten
  

  • 150 g Boursin smaak naar keuze
  • 1 grote tomaat
  • 1 bol mozzarella
  • 10 blaadjes basilicum
  • 1 el olijfolie
  • peper
  • 1 el balscamicoazijn
  • 1 el pijnboompitten

Instructies
 

  • Was en droog het basilicum. Leg de blaadjes op elkaar en maak er een rolletje van. Vervolgens snij je dit rolletje in reepjes (en chiffonade snijden dus zoals dat officieel heet).
  • Snij de tomaat in vier en verwijder de zaadlijsten. Snij vervolgens in blokjes.
  • Snij de mozzarella in blokjes.
  • Neem een schaal waarop je eerst een dikke laag roomkaas spreidt. Daar bovenop komen de tomaat, mozzarella en het basilicum.
  • Werk af met straaltjes olijfolie en balscamicoazijn. Naar wens: een goede draai van de pepermolen en geroosterde pijnboompitjes.

Tips & weetjes

  • Ook zongedroogde tomaatjes doen het goed in deze dip. Je kan ze gebruiken als alternatief voor de verse tomaat of als extra smaakmaker.
 
Trefwoord Boursin, Caprese
Heb je dit recept geprobeerd of heb je een vraag?Geef gerust een seintje!